Menu Close

Osobne referencie od klientov

blank woman

Cyklus a tehotenstvo

Pani Komar som vyhľadala kvôli môjmu nepravidelnému cyklu a túžbou otehotnieť. 
Poradila mi veľmi dobré tipy na zmenu stravy všetko prírodnou cestou a bežne dostupné a namiešala špeciálnu zmes byliniek na úpravu môjho cyklu. Zmes bylín sa ľahko pripravila nezabralo to veľa času a cítila som sa nabitá energiou. Cyklus sa mi upravil veľmi rýchlo a za pár mesiacov som otehotnela bez akejkoľvek chémie.
Pani Komar odporúčam všetkým, ktorí chcú vyriešiť svoje akékoľvek problémy rýchlo, lacno a hlavne prírodne.

Andrea

blank woman

Bakerova cysta a liečba kostihojom

V podkolennej jamke sa mi vytvoril hmatateľný útvar, sprevádzaný bolesťou kolena. Po návšteve sonografie mi lekár diagnostikoval Bakerovú cystu. Išlo o hmatateľný cystický útvar, ktorý bol vyplnený tekutinou. V mojom štádiu išlo o obmedzenie pohyblivosti kolena, cysta mala natiahnutý tvar, ktorý bol poprepletaný pomedzi šľachy, preto lekár navrhol odstránenie tekutiny viacerými vpichmi. Bola som upozornená na možnosť obnovenia tekutiny po nejakom období. Napriek zistenej skutočnosti o postupe odstránenia tekutiny a návratu cysty, som súhlasila so zákrokom a dohodla si termín. Keď som o svojej diagnóze povedala Svetlane Komar, hneď mi navrhla liečbu Kostihojom lekárskym. Podľa jej podrobného postupu som si vyrobila hustú kostihojovú zmes, ktorú som si počas troch dní na dvanásť hodín prikladala na postihnuté miesto. Postupne mi bolesť ustupovala a cysta sa zmenšovala. V deň zákroku, keď mi lekár robil kontrolné sono, tak zistil, že cysta je preč. Bol prekvapený, aký rozdiel nastal s týždňovým odstupom, tak som mu vyrozprávala fytoterapeutickú liečbu, ktorá mi za krátky čas vyliečila dlhodobý problém. Zmes som si ešte zopár dní prikladala, kvôli úplnému vyliečeniu. Vrelo odporúčam fytoterapiu – odporúčam Svetlanu Komar!

Lenka

kolcanova

Ženské zdravie a trávenie

Fytoterapeutku Svetlanu Komar som spoznala na jednej z bratislavských súkromných kliník. Prišla som k nej, lebo som riešila dlhodobejšie problémy s menštruačným cyklom a trávením. Najprv som tri mesiace pila kúru na hormonálny systém. Predtým som mala krvácania mimo cyklu, dlho mi trvala menštruácia a bola dosť silná. Po absolvovaní tejto kúry, menštruačný cyklus sa mi predĺžil a menzes bol oveľa slabší. Potom, keď som dostala pásový opar, odporučila mi bylinky na imunitu, ktoré ma dali dokopy po chemickej liečbe antivirotikami. V lete sa mi zvykne ozývať žalúdok, preto mi odporučila zmes bylín na gastritídu, ktorá mi pomohla na nechutenstvo a bolesti žalúdka. Na pani Svetlane si vážim, že sa na človeka pozerá komplexne, pýta sa ho aj na stravu a keď si všimne, že niečo nesedí, odporučí aj nápravy, ako napr. mne povedala, že môžem pridať viac bielkovín, a že mám obmedziť cukry. Taktiež, že mám jesť v pokoji a menej sa stresovať. Je to veľmi priateľská a senzitívna terapeutka, ochotná pomôct aj v akútnych stavoch. Som rada, že som na ňu natrafila.

Mgr. Zuzana Kolačanová

blank woman

Prednáška fytoterapia

Chcem sa Vám veľmi poďakovať za Vašu prednášku. Bola úžasná a veľmi ma ohúrila. Je úžasné čo všetko  dokážu prírodné rastliny. Ani neviem napísať ako som šťastná, že ste nám odhalili tieto kúzla prírody. Vaša výučba ma uchvátila. Je mi ľúto, že sme mali tak málo času a bola taká krátka. Viem, že by ste nám mohli povedať ešte oveľa oveľa viac. Ďakujem za skvelé informácie a že ste si našla čas nám ich predať.

Poslucháčka kurzu zdravej výživy

Lucia referencia

Škaredý prieduškový kašeľ

Fytoterapeutku Svetlanu Komár poznám už dlhšie. Som hlasový pedagóg-terapeut a vyučujem techniku spevu, hlások a vokálov. Zdravie a kondícia môjho hlasu je pre mňa to najdôležitejšie. Teraz bývam už menej chorá, ale zo začiatku som mávala aj 2x do roka chytené dýchacie cesty a prínosové dutiny. Zápal a doliečenie do zdravého stavu a hlasovej kondície trval aj dva mesiace. Pred letom ma opäť chytil škaredý prieduškový kašeľ, ktorý mi znemožnil výuku spevu. Požiadala som Svetlanku o pomoc a napasovala mi špeciálnu zmes bylín na dýchacie cesty aj so striktným postupom užívania. Naozaj som si dala záležať na postupe luhovania a pravidelného užívania. Na moje prekvapenie kašeľ  aj zápal ustúpil po 7 dňoch a ja som sa vrátila do hlasovej formy o ďalší týždeň za omnoho kratší čas a bez stresov. Vďačím za to Svetlanke, úžasnej prírode a veľmi si vážim jej ochotu pomôcť. Je profesionálna a znalá vo svojom obore, ochotná, komunikatívna, veselá a hlavne empatická. Som rada, že ju poznám.

Lucia Piršelová

blank woman

Male deti a bezpečnosť

Mám malé deti a veľmi mi záleží na tom, aby boli čo najmenej zaťažené syntetickými liekmi. Preto pri prvých náznakoch vírusových ochorení hneď siaham po veľmi účinnom čaji od Svetlany: soplíky ostanú mierne a po pár dňoch miznú. Choroba sa tak väčšinou nerozvinie do drastických rozmerov. Výborné čaje na kašeľ, ktoré máme tiež od nej, sme tak už niekoľko rokov ani nepotrebovali 🙂 Na Svetlane si veľmi vážim jej ľudský a priateľský prístup, odborné vedomosti a úctu k ľudskému telu a prírode. Dala mi množstvo tipov a odporúčaní ohľadom stravovania a doplnkov (napr. tinktúry) na podporu imunity detí aj dospelých. Som jej veľkým fanúšikom:)

Judit J.

blank woman

Revmatoidná artritída

Svetlana je moja veľká podpora. Jej pomoc som vyhľadala po pôrode, kedy mi nastúpila revmatoidná artritída. Kombinácie bylín a produktov, ktoré mi predpísala, pomohli môjmu telu znovu nájsť rovnováhu. Môj stav bol vážny a fytoterapiu som na začiatku kombinovala s konvenčnou farmakologickou terapiou. Po čiastočnom ukľudnení stavu som sa snažila famakolog. terapiu vysadiť, ale naďalej som pokračovala s fytoterapiou pod vedením Svetlany. Pomáhalo mi to veľmi aj psychicky. Dala mi nádej, že nebudem musieť kontinuálne fungovať na liekoch a že je tam šanca, že aj pomocou fytoterapie dokážem opäť fungovať ako predtým. Čo sa podarilo . Dostala som sa do stavu, kedy som bola bez liekov a dodržiavala som Svetlanine kombinácie bylín. Choroba sa znovu vrátila v priebehu ďalšieho tehotenstva . Aj v tomto prípade som konzultovala další postup so Svetlanou. A aj v tomto prípade som na krátku chvíľu fytoterapiu kombinovala s farmakoterapiou. Ale taktiež sa mi podarilo po čase vysadiť lieky a momentálne fungujem bez problémov. Keď mám pocit, že potrebujem podporiť , vždy sa vraciam k jej radám a receptom. Jej vedomosti a skúsenosti budem určite využívať aj naďalej.

Eva V.

Male head

Cievna mozgova príhoda

Po prekonaní CMP – cievnej mozgovej príhody začal som hľadať alternatívu ku klasickej medikamentóznej liečbe so zámerom aj touto podpornou liečbou zlepšiť môj stávajúci zdravotný stav. Po intenzívnom hľadaní som našiel kontakt na p. fytoterapeutku Mgr. Svetlanu Komar, ktorú navštevujem už 2 roky. Po skontaktovaní sa a následnom podaní informácie o mojom zdravotnom stave a prekonaní CMP, ma pozvala na osobnú konzultáciu s donesením zdravotnej karty. Liečba, ktorú mi nastavila na užívanie čajov z niekoľkých druhov byliniek a tinktúr prispela k čiastočnému zlepšeniu zdravotného stavu. 

Chcem sa touto cestou jej poďakovať za doterajšiu starostlivosť s tým, že aj v nasledujúcom období sa budem s dôverou na ňu obracať na podpornú liečbu následkov CMP.

Karel