Menu Close

Svetlana Komar

Mgr Farmaceut

Fytoterapeut, bylinkár, aromaterapeut, výživový poradca.

Absolventka štúdijného programu “Ruské bylinkárstvo” na Fakulte východnej medicíny Ruskej univerzity Priateľstva národov v Moskve.

Absolventka štúdijného programu “Kvintesencia ayurvedy” na Fakulte východnej medicíny Ruskej univerzity Priateľstva národov v Moskve.

Vzdelanie

Štúdium som skončila v roku 1991 farmaceutický odbor Lvovskej Lekárskej Univerzity (Ukrajina), pracovala som vo farmaceutickom odbore.

Som absolventka programu Ruské bylinkárstvo na Fakulte východnej medicíny Ruskej univerzity Priateľstva národov v Moskve.

Bylinkárstvo alebo fytoterapia má v Rusku svoju starovekú históriu a tradíciu. Staroveké metódy liečby, potvrdené modernými štúdiami sú aktuálne aj teraz a majú veľmi pozitívne výsledky ako samostatná liečba alebo v kombinácii s klasickou medicínou.

Na Slovensku som absolvovala akreditovaný kurz Poradca pre výživu Welko.

Prax

Po absolvovaní univerzity som začala používať svoje znalosti ako farmaceut. 17 rokov som pracovala vo farmaceutickom odbore veľkoobchodnej distribúcií a špičkovej farmaceutickej firme Bayer. Vtedy som uvidela v praxi, na sebe, na svojej rodine, známych a pacientoch,  že vedľajšie účinky liečby syntetickými liekmi vyvolávajú iné choroby, ktoré sú často horšie ako tá pôvodne liečená. Ako príklad – liečba zápalu dýchacích ciest po chrípke antibiotikami môže vyvolať dermatitídu alebo syndróm dráždivého čreva. Od toho času som zmenila svoj názor na metódy liečby a 15 rokov liečim výnimočnými prípravkami z liečivých rastlín. Som lektorka v v Inštitúte komplexného vzdelania -Winštitut. Autorka prednášok Fytoterapia a Akútne respiračné ochorenie u detí – liečba bez liekov. Pôsobím v klinike zdravia Medante ako fytoterapeut a výživový poradca.